موقعیت شما : صفحه اصلی » ورزشی
  • شناسه : 4802
  • 02 اردیبهشت 1400 - 2:02
  • 22 بازدید
  • ارسال توسط :
خطر بیشتر ابتلا و مرگ بر اثر ویروس کرونا در افراد مصرف کننده سیگار و مواد مخدر
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان:

خطر بیشتر ابتلا و مرگ بر اثر ویروس کرونا در افراد مصرف کننده سیگار و مواد مخدر

رئیسی گفت: افراد مصرف کننده هرگونه مواد دخانی مانند سیگار، قلیان و مواد مخدر تدخینی بیشتر از افراد عادی در خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند و ریسک ابتلا در این افراد بسیار بیشتر است.

به گزارش بحرکان نیوز” دکتر داود رئیسی در مورد شایعاتی مبنی بر مقاومت افراد سیگاری و معتاد در مقابل بیماری کرونا گفت: بر اساس آخرین تحقیقاتی که در سراسر جهان بر مبتلایان به ویروس کرونا انجام شده است، بدلیل تخریب گسترده ریه در افراد مصرف کننده مواد دخانی، احتمال بروز نارسایی‌های جدی، بدحالی و مرگ در میان افراد سیگاری مبتلا به ویروس کرونا به مراتب بیشتر از افرادی است که دخانیات استعمال نمی‌کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان در ادامه تصریح کرد: افراد مصرف کننده هرگونه مواد دخانی مانند سیگار، قلیان و مواد مخدر تدخینی بیشتر از افراد عادی در خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند و ریسک ابتلا در این افراد بسیار بیشتر است.

وی هشدار داد: همگان در زمینه آسیب هایی که مواد دخانی به ریه ها وارد می کند آگاه هستند. همیشه این افراد آمادگی بیشتری برای عفونت های ریوی دارند. افرادی که دخانیات استعمال می کنند دیرتر بهبود یافته یا خطر مرگ در آنها بیشتر است. شیوع ویروس کرونا بهانه بسیار خوبی برای ترک این مواد به شدت مضر است.

🔹دکتر رئیسی در پایان اظهار داشت: سواد رسانه ای یعنی شناخت درست و قدرت تشخیص و تفکیک مطالب صحیح با منبع موثق از مطالب نادرست. از مردم تقاضا دارم به شایعات و مطالبی که بدون هیچ منبع مشخص و موثقی در فضای مجازی منتشر میشود توجه نکنند و اطلاعات را از منابع موثق دریافت کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*