موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار استان » هندیجان
  • شناسه : 4785
  • 31 فروردین 1400 - 16:56
  • 197 بازدید
  • ارسال توسط :
عرصه بر صیادان غیرمجاز در آبهای هندیجان تنگ می شود

عرصه بر صیادان غیرمجاز در آبهای هندیجان تنگ می شود

مدیرکل شیلات خوزستان : باهمکاری دستگاه‌های نظامی و انتظامی اجازه فعالیت به صیادان غیر مجاز نمی دهیم .

در پی گلایه مندی صیادان هندیجانی از صید غیر مجاز لنگری و ترال در این منطقه مدیر کل شیلات خوزستان گفت : برای جلوگیری از فعالیت صیادان غیرمجاز در آبهای خلیج فارس از نیروهای نظامی و انتظامی کمک می گیریم .

به گزارش پایگاه خبری بحرکان نیوز” فتح الله ابوعلی افزود : سودجویان با صید غیرمجاز با روشهای غیرقانونی به ویژه در زمان ممنوعیت صید در برخی مناطق دریایی ، مشکلات زیادی برای صیادان و مجموعه شیلات خوزستان ایجاده کرده اند .

وی با اشاره به پیگیری های مستمر برای رفع این مشکلات گفت : حجم بسیار بالای تخلفات صیادی مانع نتیجه گیری سریع برای جلوگیری از صید غیرمجاز شده است .

ابوعلی با توجه به مشکلات مختلف صیادان از جمله صید لنگری در صیدگاههای استان گفت: قرار است به منظور پیگیری این مشکلات جلسه‌ای باهماهنگی معاون امنیتی انتظامی استانداری برگزار خواهد شد همچنین در جلسه‌ای با حضور نهادهای نظامی ، انتظامی و مرزبانی مقرر شد ضمن تجهیز یگان حراست در این منطقه با متخلفان صید غیرمجاز برخورد جدی تری شود .

مدیرکل شیلات خوزستان همچنین با اشاره به دستگیری بیش از ۳۰ صیاد غیرمجاز در روز‌های گذشته افزود: امسال با برنامه‌ ای هدفمند با صیادان صید غیر مجاز لنگری برخورد خواهد شد .

گفتنی است، صید لنگری و ترال از جمله موارد ممنوعه صیادی در قوانین شیلات است زیرا آسیب جدی به اکوسیستم دریایی وارد می کند، همچنین اینگونه صید موجب خسارات جبران ناپذیر برای صیادان این منطقه شده است .

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*