حدیث روز
پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند: رمضان ماهى است كه ابتدایش رحمت است و میانه‏اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم

هندیجان، بندری تاریخی و زیبا در کنار خلیج فارس+عکس

  • 07 آبان 1399 - 18:51
  • 345 بازدید
  • ارسال توسط :
  • لینک کوتاه : http://bahrekannews.ir/?p=2825

شهرستان هندیجان (هندیون، هندیان، هندیگان) که در جنوب شرقی خوزستان و در ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی بندر ماهشهر، غرب شهرستان بهبهان و شمال بندر دیلم قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بحرکان نیوز” شهرستان هندیجان (هندیون، هندیان، هندیگان) که در جنوب شرقی خوزستان و در ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی بندر ماهشهر، غرب شهرستان بهبهان و شمال بندر دیلم قرار گرفته است.
شهرستان هندیجان (هندیون، هندیان، هندیگان) که در جنوب شرقی خوزستان و در ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی بندر ماهشهر، غرب شهرستان بهبهان و شمال بندر دیلم قرار گرفته است.

رودخانه‌ای موسوم به هندیجان یا زهره هشتمین رودخانه بزرگ کشور که ۴۹۰کیلومتر طول دارد این شهر را به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند. زبان این دیار فارسی با گویش محلی (گویش بندری) است که البته تشابهات بسیاری میان این گویش و گویش اقوام بختیاری وجود دارد. شغل اکثر مردم این شهرستان صیادی. تجارت. کشاورزی و دامپروری است با توجه به وجود رودخانه‌ی زهره به عنوان یکی از مسیر‌های تجارت خارجی از گذشته‌های دور مورد استفاده بوده است.

صنعت شیلات از کهن‌ترین صنایع در هندیجان است که قدمت آن به سال‌ها می‌رسد .

وجود بنادر مختلف از جمله بحرکان و سجافی که از بنادر مهم کشور محسوب می‌شوند علاوه بر صید ماهی میگوی مرغوب از پتانسیل خوب گردشگری هم برخوردارند.

هندیجان نقاط بسیاری برای گردش و تفریح دارد از جمله آن می‌توان به روستای دهنو ، حاشیه رودخانه و  باغستان‌های اطراف آن،  ساحل بندر بحرکان و روستا‌های مختلف اشاره کرد که در ماه‌های انتهایی زمستان و ابتدای بهار از زیبایی خاصی برخوردار است.

سد آسک، امامزاده عبدالله، امامزاده میر نعمان، تپه سه تلون، چشمه رگ سفیدخانه زرگرتپه های باستانی روستای شهر باستانی آسک و منطقه کوهستانی کلات و قندیل های نمک دهملاء از  جمله مناطق تاریخی و زیارتی بندر هندیجان است.

هندیجان شهرستانی با ظرفیت های  بالاست که با نگاه ویژه مسئولین و سرمایه گذاری‌ها می‌تواند به قطب صنایع مختلف تبدیل شود.
حال تصاویری زیبا از  لنز دوربین هنرمند خوزستانی احمد حیاتی به این بندر زیبا می افکنیم :
منبع: صدا و سیما

دیدگاهها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*